درباره ی اماگا شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۰۹ 13:55

مروری بر زندگی‌نامه‌ی ادی "اوماگا" فاتو

جمعه‌ی گذشته ادی فاتو، كه در حرفه ی خودش به نامهایی همچون جمال، اِكمو و مهمتر از همه اوماگا معروف بود در سن 36 سالگی درگذشت. فاتو بی حركت در رختخوابش افتاده بود توسطهمسرش پیدا شده و به بیمارستان منتقل می‌شود اما حمله‌ی قلبی دوم نیز به سراغ او می‌اید تا دیگر او را در بین خود نداشته باشیم. در ایتدا روز جمعه خبرها ضد و نقیضی در اوماگا اعلام شد و بعد خبر آمد كه اوماگا در وضع بسیار وخیمی قرار دارد. در این زمان پیام‌های بسیاری رو از سوی همكاران سابق او مانند جیم راس، كن كندی، وال ونیز، كندیس میشل، چاوو گررو،توری ویلسون و بابی لشلی در توئیتر اكانت هاشون شنیدیم. مدتی بعد یك روزنامه‌ی محلی با نام د هیوستون اگزامینر خبر مرگ اوماگا رو اعلام كرد كه توسط رسلینگ آبزرور نیز تایید شد. آبزرور نوشت:‌"فاتو حدود ساغت 6 بعد از ظهر بعد از حمله‌ی قلبی دوم در بیمارستان درگذشت." در این زمان از رسانه‌ها خواسته شده بود كه از ارائه‌ی اطلاعات نادرست و شایعه پراكنی بپرهیزند چرا كه اون میتونست وضع ناگوار فاتو رو بدتر هم بكنه.
آفا انوای این چنین به رسلینگ آبزرور گفت:"از طرف خانواده‌ی انوای و فاتو میگم كه از دست دادن اكی شوك بزرگی به ما بود. پسر ما، خواهرزاده‌ی ما، برادر، پسر عمو یا پسر دایی، شوهر و پدر ما از میان ما رفت و قلب ما رو شكست. واژه‌ها نمیتونند احساس هر یك از ما رو بیان كنند. مایه تسلی هست وقتی كه می‌بینیم اكی چگونه بین خانواده، همكاران، دوستان و بیش از همه طرفدارانش محبوب بود."

در اینجا قصد داریم تا نگاهی به كریر اوماگا بیندازیم و با او بیشتر اشنا بشیم.

خانواده‌ی ساموایی

6

"گروه بیلی و چاك ترسیده‌اند و اون تغییر نخواهد كرد. مهم نیست كه اون پنجاه سال، شانزده ماه یا سه دقیقهی آخر باشه... یك دقیقه صبر كن، فقط من به تری مینتز گوش میدم؟ (این جمله رو اریك بیشاف در اسمك‌دان دوازدهم سپتامبر 2002 گفت.
در سال 2002 دبلیو دبلیو ای تصمیم گرفت كه اونها رو به لیگ اصلی وارد كنه و تشخیصداد كه زمانش فرا رسیده. اولین حضور اونها در راء 22 جولای بود كه به دی لو براون و شاون استیسیك حمله كردند. ادی با نام جمال و مت با نام رُزی، تری مینتز وارنینگ رو تشكیل داده بودند. اریك بیشاف اعلام كرده بود كه هر كس جلوی راه او قرار بگیره مورد ضرب و شتم تری مینتز قرار خواهد گرقت. حملات رندوم باعث شد تا گیمیك اونها موفق از آب در بیاد و در طول این هفته ها اونها به افرادی مانند مولاه و مئه یانگ، مینی داست، معرف رینگ لیلیلان گارسیا، بیگ شو، "سوپرفلای" جیمی اسنوكا، جف هاردی و حتی دو زن جوان در بك استیج حمله كردند. اریك بیشاف نام این حملات رو "The Bisch" گذاشته بود. در یكی از به یاد ماندنی‌ترین لحظات اونها مراسم ازدواج بیلی و چاك در اسمك‌دان 2002 رو بر هم زدند. بعد از اینكه ریكو به نقش هیل تغییر پیدا كرد و به دستور اریك بیشاف، تری مینتز وارنینگ وارد عمل شدند و جمال به منیجر اسمك‌دان استفنی مكمن و چاك پالومبو ساموان دراپ زد قبل از اینكه اعضای اسمك‌دان بهرینگ بیان و اعضای راء به میان تماشاگران برن. دو هفته بعد تری مینتز وارنینگ در اولین مسابقه‌ی رسمی خودشون در تاریخ 22 سپتامبر در آنفورگیون موفق به شكست بیلی و چاك شدند. این تگ تیم به نظر می‌رسید كه آینده‌ی درخشانی داشته باشه و در آینده پركارتر ظاهر بشه. در راء 14 اكتبر جمال به هال آو فیمر دبلیو دبلیو ای پت پترسون، ساموان دراپ میزنه و بعد از اینكه تریمینتز وارنینگ از جمال، رُزی و ریكو تشكیل میشه نگاه متفاوت تری به این تیم میشه و اونها تا ماه نوامبر بخش عمده‌ای از شوء ها رو تشكیل می‌دادند. پس از شكست دادن تیم بوبا ری دادلی و جف هاردی در راء 4 نوامبر و تیم بوباری دادلی و اسپایك دادلی در راء 11 نوامبر، تری مینتز وارنینگ در سروایور سیریس و مسابقه‌ی الیمینیشن تیبلز مچ مقابل تیم بوباری و اسپایك دادلی و جف هاردی شكست خوردند كه در اون شب دی وان دادلی نیز دخالت داشت. در راء شب بعد نیز تری مینتز به تیم دادلی ها (بوباری، دی وان و اسپایك) باختند. پس اط این دو شكست، تری مینتز اكثرا با دادلی ‌ها درگیر بودند و اغلب اونها رو هم با شكست پشت سر گذاشتند. این تیم همچنان در دبلیو دبلیو ای فعالیت داشت و هم جمال و هم رُزی در رویال رامبل 2003 نیز شركت كردند تا اینكه آخرین حضور انها به راء 12 و 19 می 2003 و شكست برابر دادلی بویز برمی‌گشت. در یكم ژوئن 2003 و در مسابقات هیت، تری مینتز در برابر تیم مِیون و تامی دریمر قرار گرفتند و بعد از اون جمال توسط دبلیو دبلیو ای از كمپانی كنار گذاشته شد و ظاهرا دلیل اون هم درگیری جمال با یك افسر پلیس در یك كلوب شبانه بوده
.

ژاپن

بعد از جدایی ادی مدتی به NWA-TNA پیوست و در تاریخ 24 سپتامبر 2003 با نام اكی به همراه سانی سیاكی تیم شد. اكمو در طول دوران كوتاه خودش در تی ان ای چند پیروزی رو از جمله در برابر آمریكن ماست وانتد بدست اورد اما در نهایت در تاریخ ترجیح داد به ژاپن بره. یكی از مسابقات جالب اكی در تی ان ای باخت به تیم سی ام پانك و جولیو دنیرو باختند. اكی در ژاپن به لیگ NJPW پیوست و در آنجا هم موفقیت‌های تگ تیم زیادی رو در برابر بزرگان اون لیگ بدست آورد و برای اولین بار در كریرش در تصمیم گرفت تا با نام جمال به طور انفرادی كار كنه. اسپرینگ بورد البو، مونسالت، چوكسلم یك دستی، ترنباكل پاوربمب و سوپرفلای استایل اسپلش از جمله فنون او در آن زمان بود كه برای فردی در اندازه‌های او بسیار ایده ال بود. اكی در این دوره هم صاحب موفقیتهایی شد و درخشش او باعث شد تا دبلیو دبلیو ای در دسامبر 2005 قرارداد دیگری با او به امضاء برسونه. آخرین مسابقه ی او در لیگ NJPW در یكم دسامبر 2005 بود كه به همراه كی و میچینوكو در برابر تیم ساساكی، ناكاییما و آكیرا رایجین پیروز شدند.

دِ ساموان بولدوزر

 

اوماگا سال جدید رو هم با مسابقه با جف هاردی آغاز كرد و در راء هفتم ژانویه در برابر جف قرار گرفت و مطمئنا یكی از زیباترین مسابقات سال 2008 هم بود. اوماگا تا دقایق پایانی رویال رامبل در رینگ بود. در الیمینیشن چمبر راء در نو وی اوت پس از دریافت چندین فینیشر پیاپی حذف شد. برای مسابقه رسلمنیا او در مقابل باتیستا قرار گرفت. مسابقه‌ای كه نبرد راء در برابر اسمك دان بود. ویلیام ریگال، اوماگا رو انتخاب كرد و ویكی گررو باتیستا رو. در اون مسابقه هم فریادهایی با این صدا رو می‌شنیدیم كه می‌گفت:"اوووووو ماااااااا گااااااا ...". بعد از رسلمنیا اوماگا برای یك مرتبه ی دیگر هم با جف درگیر شد و سوانتان بمب فراموش نشدنی جف از روی كامیون هم در اون مسابقه رخ داد. در بیست و سوم ژوئن همان سال اوماگا به اسمك دان درفت شد تا با چهره‌های جدیدی رو برو بشه. اوماگا اولین مسابقه‌اش در اسمك‌دان رو در برابر باتیستایی برگزار كرد كه او هم به راء درفت شده بود. به نوعی ریمچ رسلمنیای 24 رو شاهد بودیم كه باتیستا با دی كیو موفق به شكست اوماگا شد. بعد از اون اوماگا چند مسابقه سبك رو انجام داد و مدتی هم با كندی درگیر شد تا اینكه به دلیل پارگی رباط صلیبی او مجبور شد از مسابقات برای مدتی دور بماند. در طول مدت مداوا اوماگا یك بار هم در اف سی دبلیو حاضر شد تا از نزدیك شاهد فعالیت این لیگ بازیكن ساز باشه. غیبت اوماگا تا اوایل سال 2009 ادامه داشت تا اینكه اوماگا به اسم‌دان بازگشت و در هفته‌های ابتدایی در برابر چند جابر قرار گرفت. اما مهمترین مسابقه ی اوماگا بعد از بازگشت در برابر قهرمان دبلیو دبلیو ای تریپل اچ در تاریخ ششم مارچ بود كه با دخالت لگسی ناتمام ماند. بعد از این مسابقه باز هم شاهد غیبت اوماگا بودیم و او در رسلمنیای 25 هم حضور نداشت تا اینكه در تاریخ 1 می برگشت و با مستر مانی این د بنك سی ام پانك درگیر شد. اوماگا در طول درگیری با پانك در دو پی پر ویو حضور داشت كه در جاجمنت دی پیروز شد اما در مسابقه ی ساموان استرپ مچ در اكستریم رولز شكست خورد و این مسابقه آخرین حضور او در دبلیو دبلیو ای بود چرا كه اوماگا در تاریخ هشتم ژوئن توسط كمپانی كنار گذاشته شد. این تصمیم بسیار عجیب بود چرا كه گفته می‌شد رایولری بین اوماگا و آندرتیكر از مدت ها قبل برنامه ریزی شده بود. بعدها دلیل این كار زیر پا گذاشتن برنامه‌های پزشكی دبلیو دبلیو ای اعلام شد.

تنها - خارج از دبلیو دبلیو ای

پس از كنار گذاشته شدن اوماگا خبرها و شایعات زیادی منتشر شد كه او به تی ان ای خواهد پیوست. در این مدت اوماگا در یك مسابقه نمادین در تاریخ 11 جولای در برابر كن اندرسون قرار گرفت كه شكست خورد. بعد از این خبرهایی شنیدیم مبنی بر اینكه اوماگا با یكی از كمپانی‌های آمریكایی یا ژاپنی قرارداد خواهد بست و جی آر در بلاگش این چنین نوشت:"فكر كنم این اتفاق(كنار گذاشته شدن از دبلیو دبلیو ای) یك شوك بزرگ برای ادی بوده به طوریكه او نسبت به چند ماه قبل چند كیلو وزن كم كرده. اما اخرین مسابقات اوماگا در تور هالكامنیا انجام شد. ادی با اریك بیشاف قرارداد این تور رو بست. در كنار ادی برادرش ریكیشی و افراد مهم دیگری از جمله ریك فلیر، كن اندرسون و وال ونیز نیز در این تور حضور داشتند. اوماگا هم درست مثل ادی گررو اخرین مسابقه‌اش رو در برابر كندی انجام داد.

در بك استیج به نظر ادی چهره‌ی محبوبی داشت و در عكس‌های تور هالكامنیا این كاملا مشخص بود.‌(ظاهرا یك بار كه اوماگا لباس‌های تریپل اچ رو به تن كرده بود و مطمئنا باعث گشاد شدن آنها شده بود، رندی اورتن از او دفاع كرده بود). الیجا بورك نیز یك بار در گذشته در وبسایتش اینگونه نوشته بود كه: یكی از بهترین و لطیف ترین كسانی كه من تا كنون باهاش كار كردم ادی فاتو بوده. به گفته ی اطرافیان، خنده، شوخی و لذت با هم بودن از كارهای روزانه ی ادی فاتو بود و او فقط جثه‌ی بزرگتری نسبت به بقیه داشت. سرانجام ادی فاتو در تاریخ چهارم دسامبر 2009 بر اثر حمله‌ی قلبی خانواده و دوستان خودش رو تنها میزاره. بعد از این اتفاق هم خبرهایی بود مبنی بر اینكه قرار بوده او به زودی و احتمالا برای رویال رامبل به دبلیو دبلیو ای برگرده.

نوشته شده توسط احمد  | لینک ثابت |